שגרירי רוטשילד שגרירי רוטשילד
הקולות הבודדים

ערב הבחירות הכלליות לכנסת ה-19
22.1.2013
מאת: וונדיפראו אבי זגייה

אבי זגייה בסמינר אמצע שנה של ארגון שגרירי רוטשילד

אבי זגייה בסמינר אמצע שנה של ארגון שגרירי רוטשילד אבי זגייה בסמינר אמצע שנה של ארגון שגרירי רוטשילד

הבחירות לכנסת ה-19 כבר בפתח, ונכון לרגע זה היינו עדים כולנו להפתעות שונות ומשונות במהלכו של קמפיין הבחירות - החל במפלגת ש"ס אשר הצמיחה שלושה ראשים, דרך שילוב הזרועות של הליכוד וישראל ביתנו וכלה במפלגות שצצות כמו פטריות אחרי הגשם.


בחירות דמוקרטיות הן חשובות ביותר, אך לפנינו נגלה הקרב הכוחני והאימתני בין שליחי הציבור, אשר מתיימרים להיות שליחיהם של כל אזרחי ישראל. הם ממלמלים שוב ושוב את אותם דברים נדושים יום אחר יום, שעה אחרי שעה, בכל דרך אפשרית, אך מה באמת נשאר לנו האזרחים - התמימים והפשוטים - מבליל המילים חסר הכוונות של "שליחי הציבור"?
אני מצפה מחברי הכנסת להיות אנשי חזון המתווים דרך ומובילים את המדינה להישגים משמעותיים בכל ממד של חיינו. בראש ובראשונה באחריותם לדאוג כי כל אזרח במדינה ייהנה מעוצמתה של מדינת ישראל; עוצמה ברפואה, עוצמה בטכנולוגיה ועוצמה בחינוך. חברי הכנסת מחויבים לנתב את הצלחות המדינה אל אזרחיה – ואישים מהסוג הזה חסרים בכנסת. אני סבור כי הם יודעים בהחלט לקדם מטרות, שהרי אם לא כן, לעולם לא היו מגיעים לאותו תואר של "חבר כנסת" - המסנוור את עיניהם - על כל ההטבות וההזדמנויות הנלוות אליו.


נכון להיום מעטים הם חברי הכנסת אשר עושים מלאכתם בקודש, מתוך יראת כבוד, תחושת שליחות ודאגה אמיתית וכנה לעתידם של אזרחי ישראל. להזכירכם, אזרחי ישראל זה אני ואתם. לא אחת חשבתי על האפשרות שפשוט יש לאשר כל אחד ואחד מנבחרי הציבור בהצבעה ארצית - כך לפחות נדע בוודאות מי בחר אותם והם יבינו מה היא משמעותה האמיתית של הצבעה דמוקרטית. לדעתי, כל חבר כנסת צריך לעבור אחוז חסימה. חברי הכנסת צריכים לעבור דרך קולות הציבור, ולא רק את קולות הפריימריז או הוועדה המסדרת. בעידן הטכנולוגי והמתקדם שאנו חיים בו כיום ניתן לבצע הצבעה אלקטרונית, שבה כל אזרח בעל זכות הצבעה מצביע לאדם הראוי ביותר בעיניו. כל חבר כנסת יצטרך לעבור את אחוז החסימה לחברי הכנסת, וכך נעשה מאמץ למנוע מאישים שסרחו ואינם רצויים בעיני העם להיכנס בדלת האחורית.
צאו להצביע, אך הצביעו למפלגה שיושבים בה לפחות חמישה אישים שזיהיתם כמתאימים לכהן בכנסת ישראל. זה המעט שעוד נותר לנו. הצביעו לאנשים ולא למפלגה, כי המפלגה לא באמת מייצגת אף אחד. איני בטוח אם חברי כנסת שסרחו והבאישו את מעמדם היו נבחרים על ידי העם בהצבעה דמוקרטית אמיתית. אין צורך שאזכיר כאן שמות, אך כולכם תסכימו כי בהצבעה אלקטרונית-ארצית החורצת גורלות ומעמידה חוצץ ושער בין הראוי בעיני העם לבין הראוי בעיני חבריו – רבים היו נופלים. חשבו בזהירות לפני שאתם מעניקים את קולכם למפלגה כלשהיא. מפסיקים להיות תמימים ופשוטים.


לסיום, חשוב לי לציין כי עייפתי מאוד מהצגת התאטרון החובבנית של "נציגי הציבור" שלנו בכנסת. אם גם אתם מרגישים כך - שהפוליטיקאים רק חוזרים שוב ושוב על דבריהם הריקים ומבשרים בשורות שווא - צאו להצביע!וונדיפראו אבי זגייה, בן 20 מראש העין, הוא סטודנט לחינוך במכללת אורנים וחבר בארגון שגרירי רוטשילד.

חזרה לרשימת המאמרים